Seslendirme başvuruları nasıl olmalı?

Öncelikle bir ajansa dublaj sanatçısı olarak başvurmak istiyorsanız, bu zamana kadar yaptığınız amatör ve profesyonel çalışmalardan bahsetmelisiniz. Bu işte yeni ve başlangıç seviyesinde iseniz film dublajlarında rabarbalara katılıp aynı zamanda izleyici olarak katılabilirsiniz. Bazı ajanslar bunlara imkan sağlamaktadır. Bazı ajanslar ise özellikle reklam ve tanıtım üzerine çalışan ajanslar proje bazlı işler için müşterilerle birlikte stüdyoya girdiklerinden maalesef stajyer ya da konuk sanatçı alamazlar.

Bunları göz önünde bulundururak başvuracağınız ajansın sayfasındaki başvuru linklerine göz atmanız önemli.

dublaj başvuru seslendirme

Eğer seslendirmeye yeni başlıyorsanız, internet üzerinden ve edinebildiğiniz tüm kaynaklardan tüm bilgileri öğrenin. Emin olun ajanslar deneyimsiz ve olaydan bihaber kişileri ajanslarına almazlar. Konuya hakimiyetinizi belirten özellikle mütevazi olması gereken bir ön yazı ile başvurmanız en sağlıklısı olacaktır.

Zaten dublaj veya seslendirme yapıyorsanız başvurduğunuz ajansa referanslarınızı sunmanız etkili bir yöntemdir. Belki tek bir şansınız var onu da oldukça iyi kullanmanızda fayda var..

Öncelike ne üzerine dublaj yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Reklam ve Tanıtım seslendirmeleri ile filmlerde Rol konuşmanın arasındaki farkları da diğer yazılarımızda anlatacağız. Böylece aralarındaki farkları ve yöneleceğiniz branşı doğru seçmenize yardımcı olacağına inanıyoruz.